ŞH
Soru Sahibi
25 Kasım 2021 15:55

Spelomegali ve Lezyon

İyi günler hocam. çocuğumda 6 aylıkken dalak büyümesi ve aksesuar dalak tespit edildi ve kansızlık var idi. Ferrum kullanıyorduk.Dalaga da takip denildi. 19 aylıkken dalakta 4-6mm çaplarında 10 dan fazla hipoekonik kist görüldü ve dalak büyüklüğü 108mm olarak normalden büyük ölçüldü kansızlık ve ferritinin eksikliği için FerraSanol kullandık. şimdi 21 aylık. Kan problemimiz kalmadı. ilacı bıraktık. ama dalaktaki lezyonlar için ne önerirsiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Duran Canatan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Genetik Hastalıkları

Sayın HAKAN ŞENÖZ Geç yanıt için kusura bakmayınız. Çocuğunuzun Dalak büyüklüğü sadece hipoekojenik kistlere mi bağlı altta yatan başka hastalıklar var mı ? bu nedenle mutlaka bir Çocuk Hematoloji Uzmanı tarafından değerlendirilmesi ve takip edilmesi gerekir. İyi günler

15 Aralık 2021 12:30