DM
Soru Sahibi
20 Ağustos 2021 10:26

Indirekt bilirubin

Merhaba benim 20 günlük kızım var sarılık değeri eşim emzirmesine rağmen indirekt bilirubin değeri 19.05 çıktı ne sürekli uyuyor sağlık kuruluşuna gidildiğinde sadece kan alıyorlar mavi ışın tedavisi yapılmalı mı yapılmamalı bilemiyoruz bize bilgi verebilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Duran Canatan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Genetik Hastalıkları

Sayın Metin Deryalı Bebeğin Bilirübin düzeyi yüksek, bir taraftan Fototerapi yapılarak düşürülmeli, bir taraftan da nedene yönelik testler yapılarak tanısı konmalı. Tanıya göre diğer tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır. İyi günler

6 Eylül 2021 16:39