ÇC
Soru Sahibi
3 Temmuz 2018 03:04

Down sendromu

Merhabalar hocam 25 günlük bebeğimiz var iki elindede smian çizgisi olduğunu çoçuk doktorumuz söyledi down sendromlu olma ihtimali nedir ? floresan ınstu hibridizasyon fısh analiz raporu nekadar doğru sonuç verir biz bu testi yaptırdık o raporda down sendromu görülmemiştir diyo ama daha detaylı testlere sokabilirsiniz dedi bu testi yapan genetik doktoru ama çocuk doktorumuz da bebeğinizde endişelenecek bi durum yok dedi genetik doktoru kafamız karısıştırdı lütfen yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Duran Canatan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Genetik Hastalıkları

Sayın Cengiz Çaltı, Çocuğunuzun DOWN sendromuna ait klinik bulguları yok ise ve kromozom analizi ve FISH testleri de normal ise, endişelenmeyiniz. İyi günler

10 Temmuz 2018 18:33