BA
Soru Sahibi
24 Temmuz 2021 19:55

Troid ca. Papiller ca

Operasyona bağlı her iki tiroid lobu parankimi değerlendirilmemiştir. Operasyon lojunda rekürren yada rezidüel yer kaplayıcı oluşum izlenmemiştir. Sol level 2B düzeyinde 18x6 mm, sol level 2A düzeyinde belirgin yağlı hilusu izlenen üst polünde asimetrik hipoekoik kortikal kanlaşması bulunan belirgin damarlanma artışı izlenmeyen 18x6 mm boyutta reaktif görünümlü lenf nodu izlenmiştir. Sağ level 2A düzeyinde belirgin yağlı hilusu izlenen yakışık 19x6 mm, sağ level 2B düzeyinde belirgin yağlı hilusu izlenen yaklaşık 30x5 mm boyutta belirgin damarlanma artışı izlenmeyen reaktif görünümlü lenf nodu mevcuttur.2 ay önce usg sonucum 2 yıl olce graves tanısı ile ameliyat oldum.patolojim papiller ca follükuler varyant geldi 0.5 mm micro karsinom herhangi ver yerde invaziv yok son yaptirdigim kan sonucu anti tg 16 Tg 0.51. TSH 0.13. T4 19. Çıktı bu sonuçlara. Göre vücut tarama yaptirmama gerek var mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Bu sınırlı bilgiler ile tarama yaptırmanıza gerek görünmemektedir. Ancak poliklinik takibi ile başlangıç bulgularınız (başlangıç stimüle Tg) ve takip bulgularınızın değerlendirilmesi gerekir. İyi günler dilerim.

26 Temmuz 2021 22:16