AE
Soru Sahibi
19 Kasım 2021 15:24

İyot-131 tarama sintigrafisi

Hocam, tüm vücut iyot-131 tarama sintigrafisi sonucumu yorumlar mısınız?ENDİKASYON: Tiroid Ca nüks ve metastaz tarama BULGULAR VE YORUM: Boyun bölgesinde tiroit lojunda ve hafif superioru düzeyi orta hatta artmış I-131 tutulumu izlenmektedir. (Piramidal lob bakiyesi?, rezidü doku?) Sağ submandibuler düzeyde simetriğine oranla hafifçe fokal artmış aktivite tutulumu izlenmiştir. (enflamatar?, olası LAP? Klinik şüphe halinde USG incelemesi-takibi önerilir.) Tüm vücudun diğer alanlarında metastaz lehine patolojik aktivite tutulumu izlenmemiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba; Öncelikle geçmiş olsun. Sorduğunuz soru poliklinik kapsamında değerlendirilmesi gereken bir soru olup bu site üzerinden poliklinik hizmeti yapılmamaktadır. Eğer kafanızda soru işaretleri varsa hekiminize başvurmanızı öneririm. Rapor için yorum istiyorsanız bu hastalık ile ilgili yapılmış tüm tetkikleriniz ile İstanbul Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Tiroid Polikliniğine başvurabilirsiniz. Sağlıkla kalın

28 Kasım 2021 19:59