AB
Soru Sahibi
3 Kasım 2021 16:11

İyot tedavisi sonrası ultrason raporu

Tiroid papiller karsinoma nedeniyle 50 mCi I-131 tedavisi alan hastada tedavi sonrası çıkış taramasında; Tiroid bezi her iki lojda ve sol submandibular alanda öncelikle rezidü tiroid dokusuna ait olduğu düşünülen non homojen aktivite tutulumu izlenmiştir. Radyofarmasötiğin vücuttaki diğer kesimlerde biyodağılımı normal beklenen düzey ve sınırlar içerisinde değerlendirilmiştir. Metastatik hastalık bulgusu izlenmemiştir. TSH:17.5 uIU/ml Tg:57.6 ng/ml ATG: 13 IU/ml YORUM: Boyun bölgesinde rezidü tiroid dokusu ile uyumlu non homojen aktivite tutulum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun soru başlığı ultrason raporu yazıyor ancak içerik tamamiyle RAİ sonrası iyot tarama raporu bilgileri içermekte. Üstelik sorunun ne olduğu da belirtilmemiş. Bu nedenle bu yazıma bir cevap veremiyorum. Sağlıklı günler dilerim.

8 Kasım 2021 10:55