SS
Soru Sahibi
6 Temmuz 2020 01:19

USG SONUÇU

Merhaba hocam skrotal renkli dopler incelemesinde sağ testis 32×11mm.sol testis 48×22mm olarak ölçüldü. Sağ testis parankiminde üst pol düzeyinde mikrolithiazis ile uyumlu olabilecek punktat ekojeniteler dikkat çekmektedir. Skrotal MR uygun olabilir. Renkli dopler incelemede testis içi vaskülarizasyon normal görünümdedir.Bilateral epididimler doğal görünümdedir. Bilateral hemiskrotumda sıvı artışı izlenmedi. Sol PPVler en geniş yerinde 2.7mm ölçülmüş olup belirgin reflü akım izlenmedi. Hocam sol testisten 18 sene önce varikusel amaliyatı oldum doktora bügün gitiğimde elle muayene etiğinde varikusel nukst etmiş dedi dopler istedi sonuç böyle çıktı birde sağ testis inmemiş testis 19 yaşıda indirildi sağ testiste daha önce 3 tane farklı hastanelerde USG çekildi onlarda kalsifikasyon dendi burda farklı çıktı daha öncede yazmıştım sorularımda kan testleri temizdi bu yeni çıkan sonuçtan testis kanseri olma ihtimali varmı bazen her iki testislerimde hafif ağrı oluyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Belirttiğiniz şikayetler ve tetkiklerler ile kanser ilişkili bir durum oldukça düşük. Ayrıntın muayene konuyu daha netleştirebilir. Doktorunuzun talimatları doğrultusunda ilerlemekte fayda var. Geçmiş olsun dileklerimle.

9 Temmuz 2020 12:39