YE
Soru Sahibi
12 Temmuz 2023 15:40

Öfke problemi

Hocam vaktinizi alacağım bu sorunun cevabı benim için çok önemli, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. 11 ve 7 yaşlarında erkek çocuklarımız var, kendi sıkıntılarımı, kaygılarımı öfkelerimi, çocuklara yansıtmışım ve bunu araştırıp farkettiğimde gerçekten çok kötü hissettim kendimi. Yetiştiriken çok müdahaleci olduk, istediğimiz gibi davranmadıklarında çok eleştirdik kızdık, nasihat ettik çocuk olduğunu çok az göz önünde bulundurduk. şimdi sorumluluk almaktan kaçıyolar, hiç bir işi devam ettirmiyorlar, spor olsun, ders çalışma olsun, evdeki sorumluluklar olsun hiçbirini sonuçlandırmıyorlar ve bunlarla ilgili konuştuğumuzda bizimle devamlı tartışma içindeler ve bunu aşırı öfkeyle yapıyorlar. Destek alacak durumumuz yok bu konuda en azından bir fikir verebilirseniz, ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ergün Bey teknik bir aksaklık nedeniyle sorunuzu şimdi görebiliyorum. Umarım sorun çözülmüştür ancak yine de cevap vermek isterim eğer güncel farklı bir sorunuz olursa mutlaka iletişime geçebilirsiniz. Öncelikle eminimin ki elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuzdur. Bununla birlikte değiştirmeyi hedeflediğiniz davranışlar çok uzun süre alan hem de çok çaba gerektiren davranışlar. O yüzden yol uzun. Bu noktada size 4 kitap önerim olabilir, bu kitapları tekrar tekrar okumanızı öneririm oldukça faydalanacağınıza eminim, tekrar hatırlatmak isterim bu zaman alacak bir konu. Sağlıklı günler dilerim, ihtiyaç duyduğunuzda tekrar iletişime geçebilirsiniz. 6 -11 yaş arasındaki çocuklar için bu kitap : Kuraldışı Yayınları Sabrımı Zorluyorsun! - Isabelle Filliozat 12-17 yaş için Kuraldışı Yayınları Artık Hiç Anlaşamıyoruz! - Isabelle Filliozat Ergen Gençler İçin Pozitif Disiplin / Ergenlik Çağındaki Çocuğunuzla Yaşadığınız Çatışmaların İçinden Nasıl Çıkacaksınız? Pozitif Disiplin - Jane Nelsen

20 Ekim 2023 09:21