ÖS
Soru Sahibi
27 Şubat 2020 18:07

Nörolojik mesane

Hocam 9 yaşındaki kız yeğenim doğduğundan beri idrar yolu enfeksiyonu yaşıyor 6 yaşında nörojen mesane teşhisi konuldu.6 yaşına kadar idrarını hep damla damla yapardı.3 yıldır üropan ve piyoloseptyl kullanıyor.bu ilaçlardan sonra çocukta çiş sesi duyduk.böbrek fonksiyonları normal.enfwksiyon olduğunda altına kaçırıyor.bu hastalığın bir tedavisi yok mu hocam hep böyle sıkıntı mı çekecek çocuk.lütfen bir cevap verin.anne babası vefat etti.ben teyzesiyim ve çok çaresizim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Nörojenik mesane çok çok geniş bir hastalık grubu olup, her hastada çok farklı özellikler gösterebilir Bu nedenle özellikle ürodinami gibi test sonuçlarını görmeden bir yorum yapmak maalesef mümkün ve doğru olmayacaktır En doğrusu bir çocuk ürolojisi uzmanının olduğu bir merkeze başvurmanız olacaktır

27 Şubat 2020 19:39