29 Kasım 2022 14:56

Nöbet sonrası emar

Merhaba oğlum 1 yıl önce uykuda titreme yaşadı hemen eeg ve emar çekildi. Eegsi bozuk çıkınca ilaç başlanildi. Emar sonucunda bu şekilde yazıyordu bilateral frontal bölgede anteriorda periferik subaraknoid mesafelerde ılımlı genişleme izlendi bu ne demek oluyor önemli bişey mi beyin küçülmesi ile alakali mi. Lütfen cevap verir mısınız teşekkürler

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun, oğlunuz kaç yaşında?

29 Kasım 2022 16:49
Soru Sahibi

Sağolun 5 yaşında

29 Kasım 2022 17:02
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Herkesin beyin yapısı farklıdır, tıpkı nasıl yüzü, kaşı gözü farklı ise, bu nedenle sadece MRG de böyle bir not bizi endişelendirmez. Önemli olan oğlunuzun yaşına uygun gelişimde olup olmadığı, yani benzer yaştaki çocuklardan bir farkı var mı? Bunu da takip eden doktorunuza sorarsınız, kuşkulu bir durum var ise uygun görülen "gelişim testi" yapılır.

30 Kasım 2022 10:05
Soru Sahibi

Teşekkür ederim cevabınız icin. Anasıfina gidiyor öğretmeni etkinliklerde boyama da çok iyi olduğunu söyledi. Ama çocuklarla sohbet etmiyormuş öğretmenle sessiz konuşuyormuş. Gelişiminin yaşıtlarına göre normal olduğunu düşünüyorum ama davranış bozuklugu var gibi evde bize karşı çok hırçın hiç susmaz. Okulda da hiç konuşmuyormuş. Çocuk psikiyatriye götürmeli mıyım

30 Kasım 2022 10:29
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Öncelikle nörolojiye götürün. Takip eden hekiminize bahsedin bu durumlardan.

30 Kasım 2022 15:00