dd
Soru Sahibi
29 Aralık 2023 19:04

Bas agrisi ve gözde kuculme

Hocam.merhaba Esimin son 10 yıldır geçmeyen sürekli tekrarlayan zonklayici tarzda bas ağrıları var. 10 gün önce mr kantestleri ve tomografi çekildi. Migren tanısı aldı. Fakat bas ağrılarında sol gözünde goz kapağında şişlik kızarıklık goz bebeginde kuculme oldu. Kortizon serum yapıldı. Tekrar tomografi ve mr çekildi temiz çıktı. 5 gün oldu serum yapilali ilk haline göre oldukça düzeldi. Goz bebekleri neredeyse eşitledi goz kapagi bayağı düzeldi ama henüz tamamen iyileşmedi. Doktor kume bas agrisi sendromu olduğunu ve zamanla geçeceğini söyledi. Ne kadar süre de tamamen geçmezse tekrar doktora başvurmak gerekir. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun. Küme baş ağrısı sigara ve kirli havaya bağlıdır, sigarayı bırakır ve ağrı sırasında temiz hava alırsa geçer. Genelde kümeler halinde mevsim geçişlerinde tetiklenir ve hastalar genelde 20 gün ile 1 ay kadar bu ağrıyı çekerler.

5 Ocak 2024 09:37