ÇS
Soru Sahibi
31 Mart 2023 15:42

MR SONUCUM - CİDDİ Mİ HOCAM

Hocam merhaba. Bundan önce de size yazmıştım. MR sonucum ancak raporlandı. Rica etsem bir bakar mısınız? MR sonucumda Periventiküler derin beyaz cevherde, sentrum semiovale düzeyinde ve subkortikal beyaz cevherde kronik iskemik değişiklikler izlenmiştir ne demek acaba? Ve supratentonial alanda; ventriküler sistem ve sulkuslar atrofiye sekonder geniş izlenimiştir yazıyor. Onun haricinde diğer şeyler normal görünümündedir diyor. Bunlar ne demek? Yardımcı olur musunuz?

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun Selin Hanım. Sigara içiyor musunuz ve başınız ağrıyor mu?

4 Nisan 2023 15:24
ÇS
Soru Sahibi

Sigara içmiyorum. Hiç kullanmadım. Ama evet baş ağrım oluyor

4 Nisan 2023 18:03
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Bu filmin raporuna göre bazı baş ağrılarını çok şiddetli geçiriyorsunuz, iz bırakıyorlar. Endişe edilecek bir durum yok, nöroloji doktoruna baş ağrısı için de gitmeye devam edin veya on-line tedavi düzenlemesi için bizden doktorsitesi.com veya bulutklinik.com üzerinden randevu alın.

5 Nisan 2023 09:21
ÇS
Soru Sahibi

Hocam burada başka bir nöroloji doktorunada mr raporumu yazdığımda, beyinde küçülme, damar tıkanıklığı çok ciddi bir durum gözüküyor dedi. Doğru mudur bu olanlar? Ben ne yapmalıyım?

5 Nisan 2023 18:12
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Selin Hanım, nöroloji doktoruna görünmeniz ve baş ağrıları için takipte olmanız lazım. Ciddi bir durum olup olmadığını raporunuza değil filmin kendisine bakarak karar verebiliriz.

6 Nisan 2023 12:19