EE
Soru Sahibi
15 Aralık 2021 20:32

Mewing hareketi

Merhabalar benim sorum doktor john mewin önerisi olan mewing , dili damağa yapıştırarak doğru nefes alma ve maxilla kemiğini yukarı doğru iterek yüz hatlarını keskinleştirme olayı. Tuğba hanım bu mümkünmüdür benim alt çenem 0.8-1 cm kadar geride çenemi kendim öne aldığım zaman çok güzel duruyor fakat profilden mickey mouse faresi gibi duruyorum burnum da kemikli çünkü. Bu mümkün mü bilginiz var mı teknik açıdan bana mantıklı geliyor fikriniz çok önemli doktor hanım teşekkürler 😊

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Tuğba Bekci Sadıkoglu
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba, Bahsettiğiniz fonksiyonel tedaviler daha küçük anomalilerde ve büyüme gelişim döneminde daha etkilidir. Sizin bahsettiğiniz çift çene arası mesafe tel tedavisi ve çene cerrahisiyle daha kalıcı ve etkili olacaktır. Bahsettiğiniz durumlarda arka bölgede havayolunuzun da dar olma ihtimali yüksek. Cerrahi sonrası daha rahat nefes alıp, uyku kalitenizde de artış olacaktır. Bunları klinik olarak ve röntgenlerle incelememiz gerekli. Müsait olduğunuzda randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

17 Aralık 2021 12:24
EE
Soru Sahibi

Yaşım 22 ameliyat dışında kesin tedavi mümkün mü?

18 Aralık 2021 00:32
Uzm. Dr. Tuğba Bekci Sadıkoglu
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Bunları klinik olarak ve röntgenlerle incelememiz gerekli. Müsait olduğunuzda randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

18 Aralık 2021 00:46