ÖB
Soru Sahibi
26 Şubat 2022 10:54

Lenf nodu

Hocam merhaba. Timus bezimde büyüme olduğu için (41x27) doktor 3 ay sonra kontrol bt istedi bir hafta önce kontrol bt çekildim. Timus bezi aynı büyüklükte ancak aksiller fossada yağlı hilusu lenf nodu sağda bir adet solda birkaç adet yazıyo. Bu ne demek hocam ne yapmam gerekir henüz doktora gösteremedim sonuçlarımı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sina Ercan
Göğüs Cerrahisi

Lenf bezlerinin boyutu şekli sayısı vb önemli veriler olabilir. Bunu en iyi sizi takip eden ve tomografinizi gören doktorunuz yorumlar. Önemli bir şey olmama ihtimali yüksek ama bütün tetkiklerinizle birlikte değerlendirilmesi gerekir. Geçmiş olsun.

26 Şubat 2022 12:51