tr
Soru Sahibi
27 Mayıs 2014 09:50

keçi sütü

merhaba hocam *** *** ** doğumlu kız bebeğim var. sütüm doğru düzgün hiç gelmedi.şuana kadar milupa ile besledim.bundan sonra kızıma direkt keçi sütü verebilirmiyim ? verilebilirse ne kadar verebilirim ?okuduğum yazılarda anne sütüne en yakın süt keçi sütüdür diyor.ne kadar doğrudur bu hocam ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şükrü Cin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Bebeğiniz 7 aylık olmuş . Elbette Keçi sütü verebilirsiniz. Ancak şart değil inek sütü de verebiliriz. Kutu sütlerini kaynatmaya gerek yoktur. Fakat Taze Süt(Keçi veya İnek sütü) verecekseniz Öncelikle sütü en az dakika kaynatın sonra eksilmiş olduğu yere göre kaynamış su ekleyin . Süt bebeğinize İlk verdiğinizde bunu da tekrar yarı yarıya ( 1 ölçü süt + 1ölçü Su) sulandırın ve öyle verin. 2 gün böyle verdikten sonra 2 süt / 1 SU 2 gün , 3 süt /1 su 2 gün ve daha sonra tam süt verebilirsiniz. Böylece yabancı süt proteinlerine bebeğinizi yavaş yavaş alıştıra bilirsiniz.

27 Mayıs 2014 10:17