DR
Soru Sahibi
22 Eylül 2021 14:29

Hamilelikte diş çekimi ve tedavisi

Merhaba Murat bey , 28 haftalık gebeyim . Sol alt dişim tamamıyle kırıldı ve kenarı kaldı ağzım uyuşuk şekilde ,sağ üst köşede başka bir dişim çürümüş dün acile gittiğimde kırılan dişin çekimi ,diğerinin ise kanal tedavisi olabileceğini söyledi. Ancak kadın doğum uzmanimdan izin kagidimi da aldım ,bende hafif kan pıhtılaşmasi var coraspin kullanıyorum . Acaba kadın doğum Dr.mun yazdığı gibi lokal anestezi ve adrenalinsiz tedavi ile bir sorun olmaz demi ? Lütfen endisemi mazur görün seneler sonra hamile.kaldigim için korkuyorum ama bu dişle son 2 ayı gecirebilecegimi düşünmüyorum .lütfen cevap yazabilir misiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, hamilelikte en ideal tedavi ikinci trimestir dediğimiz gebeliğin 4-5-6 aylarıdır.Kanal tedavisi ve diş çekiminde hastadan panaromik film yani tüm dişleri gösteren ve teşhis filmi dediğimiz film alınırsa ve ağız içi muayene yapılırsa doğru tedaviye karar verilir.Sizin gebe olmanız bu filmi almamıza engel bi durum.Ama iki ay daha idare edilemeyecek bir durum söz konusu ise kadın dogumcunuzun belirttiği sartlara uyarak tedavi olabilirsiniz.

22 Eylül 2021 14:45