KM
Soru Sahibi
23 Eylül 2021 21:45

Diş ağrısı

Merhaba, 36 haftalık hamileyim yaklaşık 2haftadır devam eden 20 lik diş ağrım var ve hergün ağrıyor. Ağrıdan çenemi hissetmiyorum artık kulaklarıma da baskı yapıyor. Günlük yaşantımı da çok olumsuz etkiledi. Kadın doğum dr.um herhangi.bir işlem yaptıramayacağımı söyledi. Sadece parol kullanıyorum ama o da ağrıyı kesmek için yeterli gelmiyor. Sarımsak, karanfil, buz kompresi uygulama hepsini denedim ama geçmedi.Doğuma da az kaldığı için evde nasıl bir tedavi uygulayabilirim. İnternette dişinol diye bişey gördüm acaba zararı olur mu

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, gebeliğin sonlarındasiniz.Yani 3 trimestir bizim işlem yapmamız için riskli dönem.Agiz açmada kısıtlılık, kulağın on bolgesine yansıyan ağrılar ve kulakta doluluk gibi şikayetler daha çok enfeksiyon belirtileri.Bunun için de ağız içi muayenesi yapıp eğer enfeksiyon varsa antibiyotik de kullanmanız gerekebilir.En kısa sürede ağız içi muayene olmanızı öneririm.

24 Eylül 2021 08:48