29 Ekim 2023 11:32

Geçmeyen baş ağrısı

Merhaba hocam 27 yaşındayım 8 aylık kızım var yaklaşık 3 aydır kafamda doluluk hissi,sıkışma hissi var şiddetli değil ama zorluyor gerçekten. Enseden geliyor sanki kafamda geziyor. Boyun düzleşmem de var. Uykusuz kaldığım için mi oluyor bilmiyorum ama iki gün iyiyse uykusuz kalınca yine oluyor. İlaç da içemiyorum emzirdiğim için beyin mr temiz çıktı fiziğe gitmiştim. Ne yapabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun, emzirme döneminde yorgunluk ve uykusuzluk anneleri zorlayabiliyor. Direnciniz arttırmak için günde en az 2,5 litre su içmeye, bol sebze ve yumurta, et, tavuk, balık, zeytinyağlı sebze yemekleri gibi sağlıklı yemekler yemeye çalışın. Anneler bu dönemde bazen yemek yemeyi bile unutuyorlar, kendilerini ihmal ediyorlar oysa bebeğiniz için önce kendinize bakmanız gerekir. Beyin MRG temiz çıktı ise kan tahlillerine de baktırın, belki kansızlık ,vitaminsizlik gibi bir problem vardır. Sağlıkla büyütün bebeğinizi.

1 Kasım 2023 10:15