KB
Soru Sahibi
28 Temmuz 2020 03:00

Çok yoruldum

Merhaba hocam bende senelerdir süren okb var ve psikiyatriste görünmeyi düşünüyorum son 1 yıldır cinsel takıntılarım yoğun derecede var ayrıca trans bir erkeğim ben sapik miyim ben istediğim bedende yani erkek olarak dogsam tecavüzcü olur muydum ben tacizci miyim ben pedofili miyim bir çocuğu tecavüz eder miydim tarzında düşünceler kafamı kurcalayıp duruyordu ve bir kere söylemesi ayıp masturbasyon yaparken yine bunlar kafamdaydi ve o an zevk alırken böyle olur muydum diye düşündüm ve zevk anında bu zevki almak için böyle olurdum her şeyi yapardım tecavüzc de edebilirdim dedim ve kendimi durdurmak zorunda hissetmeme rağmen durduramayip mast.a devam ettim sonra böyle düşündüğüm için kendimi suçlu hissettim pişmanlık sardı ve bu durumdan sonra kendimi durduramadigim ve o sırada böyle şeyleri isteyerek düşündüğüm için berbat hissediyorum ben bunları düşündüysem o an böyle şeyler yapmak istediysem ve kendimi durduramadıysam tecavüzcü de olurdum tacizci de olurdum diyorum hocam bunu dememin bir mantığı var mı yoksa anormal bir beyinle mi düşünüyorum kendimi baya baya tecavüz ederdim gibi hissediyorum üniversiteye gidecektim bu sene ama şu an berbat hissediyorum hocam ne olur fikrinizi yazın ben kendimi durduramadigim için ve zevk anında tecavüz ederdim tarzı pis şeyleri yapardım diye içimden geçirdiğim için suçlu muyum bu beni sapık yapar mı

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Yasadiginiz durum sizin de belirttiginiz gibi Obsesif kompulsif bozukluk gibi duruyor. Buna eslik eden baska psikiyatrik hastaliklar da olabilir. Cunku okb tedavi edilmezse depresif bazi belirtileri de beraberinde getirebilir. Maalesef Okb kendi kendine gecen bir hastalik degil, hatta mudahale edilmezse sizi hapseden, hayatla baglantiyi ciddi sekilde etkileyen bir hastalik. Aklinizdan gecen dusuncelerin ne kadari okb ye ne kadari size ait suan bu ayirmakta zorlaniyorsunuz ve bu sizi cok yipratiyor olmali. Size onerim bir an once iyi bir psikiyatrik hekimle muyane olmaniz ve psikoterapi surecine baslamaniz. Hem ilac tedavisi hem psikoterapi birlikte devam etmeli ki hizlica sonuc alabilin. Saglikli gunler diliyorum Psk Dr Buket Ünver

29 Temmuz 2020 11:23

Merhaba, Yasadiginiz durum sizin de belirttiginiz gibi Obsesif kompulsif bozukluk gibi duruyor. Buna eslik eden baska psikiyatrik hastaliklar da olabilir. Cunku okb tedavi edilmezse depresif bazi belirtileri de beraberinde getirebilir. Maalesef Okb kendi kendine gecen bir hastalik degil, hatta mudahale edilmezse sizi hapseden, hayatla baglantiyi ciddi sekilde etkileyen bir hastalik. Aklinizdan gecen dusuncelerin ne kadari okb ye ne kadari size ait suan bu ayirmakta zorlaniyorsunuz ve bu sizi cok yipratiyor olmali. Size onerim bir an once iyi bir psikiyatrik hekimle muyane olmaniz ve psikoterapi surecine baslamaniz. Hem ilac tedavisi hem psikoterapi birlikte devam etmeli ki hizlica sonuc alabilin. Saglikli gunler diliyorum Psk Dr Buket Ünver

29 Temmuz 2020 11:23