kh
Soru Sahibi
6 Ocak 2014 13:20

bebek reflüsü

merhaba benim size sorum 2 aylık ikiz bebeklerim var sütüm yetmediği için mama kullanıyorum ilk önce Aptamil pre sonra aptamil 1'e geçtim mamayı yedikten sonra fışkırtarak kusmaları var bende kusturmayan mama aptamil AR kullandım oda isal yaptı . kilosu 5, boyu ise 55 bu kusmayı geçirecek bi ilaç var mı ve bana öncereceğiz kusturmayan ve kabız yapmayan mama var mı?bu durumdan bebekte yoruldu bemde yoruldum soruma cevap verirseniz çok memnun olurum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şükrü Cin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

İki aylık bebekte beslenmeden sonra fışkırarak kusma önemlidir. Eğer besleme hatasından olmuyorsa ( örneğin. Biberonun doğru tutulmaması ve bebeğin gaz yutması Biberon deliğinin çok büyük yada çok küçük olması, Mama yoğunluğunun uygun olmaması , beslemenin çok hızlı yapılması, beslenme sonrası bebeğin gazının çıkarılmaması, bebek beslenirken annenin huzursuz,endişeli,korkulu olması ve heyacanlı olması ve vb gibi nedenlerle bebek kusabilir ) Sizin ikizlerin bir çocuk hastalıkları uzmanı tarafından görülmesi gerekir Ondan sonra yine sormak istediğiniz olursa yazışırız.

7 Ocak 2014 16:53