ÇA
Soru Sahibi
13 Temmuz 2019 10:36

Ani işitme kaybı

Merhaba Hocam. 1 hafta önce silahlı atış sonrası sol kulağımda ani işitme kaybı meydana geldi.Tıkanıklık ve çınlama var. Kbb doktorları çınlamanın geçmeyeceğini işitme kaybının da kalıcı olduğunu söyledi. Acaba basınç odası bana iyi gelir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fusun Kocaman Ürütük
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp

Merhabalar Alp Bey, sizin durumunuza Akustik travma diyoruz. Bu da bir ani işitme kaybı sebebidir. Hiperbarik Oksijen Tedavisine en kısa sürede girmenizi öneririm. Özellikle kısa sürede ve medikal tedavi ile birlikte uygulanan HBO tedavisi bu hastalıkla şifa sağlayabiliyor. Geçmiş olsun.

17 Temmuz 2019 10:11