CD
Soru Sahibi
10 Aralık 2021 22:23

Amatör Dalgıç Muayene Hk

Merhabalar Hocam, sportif amaçlı amatör dalgıç eğitimine başlamak istiyorum ancak sağlıkla ilgili bir soru işaretim var. 2013 yılında dalağım ameliyatla alındı ve buna bağlı olarak Kanımdaki plt(trombosit) sayısı yüksek,550 civarında. Diğer tüm değerlerim normal. Dalağımın olmaması ve plt yüksekliği dalış için risk oluşturur mu acaba? Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Fusun Kocaman Ürütük
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp

TRombosit yüksekliği Oluşturabilir. Değerlendirmek gerekir.

21 Aralık 2021 11:41
CD
Soru Sahibi

Teşekkürler Hocam. Peki bu konuda dahiliye veya Hematoloji uzmanı yardımcı olabilir mi yoksa bir sualtı hekimine mi başvurmalıyım? Bulunduğum şehirde sualtı hekimi olmayabilir.

23 Aralık 2021 15:07
Uzm. Dr. Fusun Kocaman Ürütük
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp

Sebebini araştırması için dahiliyeye veya hematolojiye başvurabilirsiniz. ancak dalış izni için sualtı hekiminin görmesi daha uygun olur.

23 Aralık 2021 15:09