ÖM
Soru Sahibi
26 Ağustos 2021 02:26

4 ay 22 günlük bebeğim 73 cm

Merhaba hocam. Bebeğim 4.050 kilo ve 57 cm doğdu. Şuan 4 ay 22 günlük ve boyu 73 cm. Kilosu da 7.400. Ben 1.73 boyundayım, eşim de 1.87. Ailelerimiz de hemen hemen bizim gibi uzun boylular. Ben bebeğimin boyuyla ilgili sizden bilgi almak istiyorum. Çok uzun bir bebek. Bu genetik midir? Yoksa başka bir şey mi? Hamileyken ultrasonda doktorum bacak boyunun uzun olduğunu söylemişti. Sorumla bir ilgisi var mı bilmiyorum fakat bebegim doğduğunda oksijensiz kaldı ve soğutma tedavisi de uygulandı. Şuanki kontroller temiz. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Jamala Mammadova
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Merhhaba bebeğin uzun olması genetik yapıya bağlı olabilir. İzlem öneririm

8 Eylül 2021 12:03