BS
Soru Sahibi
30 Mayıs 2016 12:03

Kolesterol

Hocam saygilar 57 yasindayim son tahlilde hdl43ldl143tkol186trig140hbac15,7hergun 1 tatlikasigi zeytinyağı iciyorum ayrıca tane zeytin almiyorum ayrıca günde kahve çörekotu yiyorum bunların zarari varmi tatil kaşifi zeytinyağı kaç zeytin yapar ldlyi düşürecek yürüyüş harici beslenme pnerinize tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Zeytinyağı kullanmak diğer yağlara göre daha sağlıklıdır ancak zeytinyağı içmek kolesterolü düşürmez. Kolesterolünüzü kontrolde tutmak için bol sebze meyve yemeniz, bedensel olarak aktif olmanız ve katı ve trans yağları kullanmamanız gerekir. Kahve ve çörekotunun zararı yok.

10 Ağustos 2016 23:33