BS
Soru Sahibi
14 Temmuz 2016 14:18

yardımcı olunuz

Merhaba, 8 yaşında bir kız çocuğunun sonucudur. Böbrekler normal şekil, boyut ve lokalizasyondadır .Renal parankimde radyofarmasötik tutulumu yeterli düzeyde ve homojen özellikle olup böbreklerin konturları düzenlidir. Toplam renal fonksiyonu sağ böbreğin katkısı % 44 , sol böbreğin katkısı % 56 olarak hesaplanmıştır. Ne anlama geliyor yardımcı olabilir misiniz? (% 44 , % 56)

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ebru Yücetürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Nükleer Tıp

Saadet Hanım, Geçmiş olsun. Kızınızın böbrek sintigrafisi normal çıkmış, bir sorun görünmüyor. Saygılarımla

20 Eylül 2016 14:22