TM
Soru Sahibi
16 Kasım 2021 22:26

Yanık şişmesi

Merhaba. 4 gün önce çaydanlıktan çıkan su buharı sonucu kolumda 3 cm büyüklüğünde yanık oluştu. Üzeri kahve rengi su toplama yok yalnız ertesi gün yanık olan bölgede şişme oldu. Yanık olan yere ve etrafına dokununca ağrı var yanığın yarısı soyuldu kanama VS bir şey yok kuru deri var acil bir durum söz konusu mu? Köyde yaşadığım için hastaneye gidemiyorum 4 gündür şişlik gitmedi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sinan Kaya
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Ağızdan antibiyotik ve yanık alanına krem kullanmanız gerekir. En yakın sağlık birimine ulaşmanızı öneririm.Geçmiş olsun

26 Kasım 2021 08:33