ke
Soru Sahibi
9 Haziran 2021 11:11

ÜST ORTA KESİCİ DİŞTE RENK MATLAŞMASI

3,5 yaşındaki çocuğum oyun oynarken düştü ve ön dişini sert zemine çarptı. dudağı yaralanmıştı, iyileşti. ancak olaydan 15 gün kadar sonra orta üst kesici dişinde renk farklılaşması oluşmaya başladı. hemen bir diş tabibine götürdük ancak devlet hastanesi olduğu için ve malesef sorularımızı sorup sorunumuz hakkında bilgi almadık. Tek söylenilen dişin yerinden oynadığı ve dişteki renklileşmenin giderek artacağı oldu. En azından dişini kaybetmediği için ve konuşması etkilenmeyeceği için seviniyorum. Sormak isteğim soruya gelirsem, çok abartılı renk koyulaşması olursa süt dişi için beyazlatma-kaplama işlemi söz konusu olabilir mi ? Şu an başkaca adım atmalı mıyım ? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ahmet Yücel
Diş Hekimi , Koruyucu Diş Hekimliği (Çocuk Diş Hekimliği)

Süt dişleri yenilenecek dişlerdir.Bilinen kalıcı dişleri etkilemez beyazlatma gerekmez.Tek sorun estetik.oda değişimle düzelecek.Geçmiş olsun

9 Haziran 2021 16:26