KE
Soru Sahibi
19 Mayıs 2018 23:04

Ürtiker ve adrenalin tedavisi

Merhaba herhangi bir test yapılmadan ürtiker teşhisi konuldu ancak tedavi konusunda sonuç alamadım. 18 adet sistral ampul vuruldu. Devamında 1 mm adrenalin vurdu be devamında 2-3-4 mm olarak yapacakmış. Çekindim ve size gelmek istiyorum. İGE 364 çıktı Size gelsem ilgileniyor musunuz.yani sizin alanımız içinde mi. Nasıl bir yol izlemem lazım. Adrenaline devam edeyim mi. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Ürtiker tedavisi ile ilgileniyorum. Sebeplerin araştırılması ve sebep bulunamasa dahi tedavisi mümkün. Yalnız devamlı adrenalin verilmesi diye bir tedavisi yoktur. Adrenalin ürtikerle birlikte şişme atakları varsa anlık hayat kurtarıcı olarak uygulanır. Sekreterimden randevu alabilirsiniz . Özel muayenehane telefonu: *** *** **

20 Mayıs 2018 09:55