öö
Soru Sahibi
14 Ağustos 2021 11:53

Tümör,kanser

dayımın karaciğerinden parça ve sıvı aldılar sonuçları elimize verdiler ve kimse bir şey söylemedi iyi mi kötü mü bilemiyoruz bunlar tam olarak ne oluyor tümör mü iyi huylu mu kötü huylu mu sonuçlar şu şekilde makroskopi:1,8×0,1×0,1 cm boyutlarında grimtrak sarı renkte 2 adet doku parçası. Tamamı 1 kasette takibe alındı.1 adet preparat hazırlandı. mikroskopi: histopatolojik kesitlerinde karaciğer biyopsilerinde tümoral infiltrasyon izlenmektedir. tümör iri hiperkromatik nükleuslu, belirgin eozinofilik nükleoluslu, dar stoplazmalı, şekil büyüklük farkı gösteren, atipik mitoz içeren atipik epitel hücrelerinden oluştuğu adenoid yapılar teşkil ettiği izlendi. neoplazm:var histoloji:metastaz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Kemal Ekici
Radyasyon Onkolojisi

Karaciğerden alınan parça sonucu kanser metastazı şeklinde çıkmış. Yani malesef kötü huylu. İlgili onkoloğunuzla görüşmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

20 Ağustos 2021 10:19