AB
Soru Sahibi
12 Ağustos 2021 15:08

Tirozin yüksekliği

Hocam merhaba 25 günlük kızım var topuk kanında biotinidaz düşük 64.94 çıktı fakültede tekrarlandı testler sonuçlarda %54 yazıyor bu arada dr eksiklik için ilaca başlatmıştı tirozin plazma referans aralığı *** *** ** olması gerekiyorken 220 çıkmış sonuçları göstermeme 2 hafta var önemli bi sorun varmı ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Şahin Erdöl
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları , Çocuk Metabolizma Hastalıkları

Merhaba annesi, bebeğiniz hayırlı olsun. Tirozin yüksekliği bizim önemsediğimiz bir laboratuvar parametresidir. Bazen yüksek saptanıp, kendiliğinden normale dönebilir. Fakat biz hekimler sadece laboratuvar parametreleri ile hastaları değerlendirmeyiz, hastanın durumu ve muayenesi de önemlidir, o bakımdan hekiminize danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Geçmiş olsun...

12 Ağustos 2021 15:28
AB
Soru Sahibi

Tşkler hocam çalışma arkadaşınız Dr Tuğba Arkın takip ediyor 33 tahlil istemiş 18 i çıkmış tirozin yüksek olunca endişelendim sizi buldum burdan yazayım dedim oğlum yazıcakken kızım yazmışım diğer sonuçları bekleyeyim mi yoksa olan sonuçları göstermek için hastaneye geleyim mi hemen cvp verdiğiniz için gerçekten çok tşk ederim

13 Ağustos 2021 14:36
Prof. Dr. Şahin Erdöl
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları , Çocuk Metabolizma Hastalıkları

Bizim kayıtlarımızda sizin soyadınızda bir hasta görülmüyor, randevudan sonra 10 gün içinde 16:00-17:00 arası poliklinikten sonuç sorabilirsiniz.

13 Ağustos 2021 14:44