MG
Soru Sahibi
28 Kasım 2021 00:56

Tesisi konulamayan hastalik

Hocam ben iki seneye yakındır sabahları bel ağrısıyla uyanıyorum.Mr çekildim doğru düzgün bir açıklama alamadım.İltahapli romatizma şüphesiyle kan tahlili yapıldı negatif çıktı.Daha sonrada hemogram tahlilim yapıldı aç karnina ve sonuçlarda wbc değeri 11.8,ney değeri 8.5 referans dışı olarak görünüyor fakat doktorum bir aciklama fazla yapmadığı için biraz aklıma takildi diğer değerler normal.bu söylediğim değerlerin yüksek olması bı sıkıntılıdır nasıl bir yol izlemeliyim.tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Mustafa Ferhat Öksüz
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

45 yaşının altında 3 aydan uzun süren istirahat etmekle artıp hareket etmekle azalan bel ağrısı varsa iltihaplı bel romatizması için değerlendirmek gerekir sakroiliak mr yapılması gerekir

28 Kasım 2021 11:49
MG
Soru Sahibi

Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum sizi.Bel ağrısı için gittiğimde ilk mr sakroiliak içinmiş ve herşey normal çıktı.hla b27 testim negatifti.Simdi tekrar başka doktora gidince oda lomber mr istedi.sonuc lomber vertebralar koppuz anterior ve posterior köşelerinde kısmı dejenerasyonun eşlik ettiği tıp 2 dejenarasyonlar izlenmiştir.L5-S1 diskinde hafif santral posterior prorruzyon tekal saka hafif başı mevcuttur her iki noral foramen hafif daralmıştır diyo.sizce kontrastlı sakroiliak mrg cektirmelimiyim.

15 Aralık 2021 14:06
Uzm. Dr. Mustafa Ferhat Öksüz
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

sonuçlar sizin agrinizi izah ediyor mu muayene bulgularınızla birlikte karar vermek gerekir bir de mr görüntülerini incelemek ona göre plan yapmak gerekir geçmiş olsun

15 Aralık 2021 17:49