ab
Soru Sahibi
25 Kasım 2022 16:34

Siyah Ben ve Mavi Ben

Hocam Merhaba, yıllardır kalçamda olduğunu bildiğim simsiyah bir benim var. Birkaç hafta önce duş esnasında bu benin biraz alt tarafında derimin çok altında olduğunu düşündüğüm, bu yüzden de dışarıdan mavi gibi görünüyor, bir leke gördüm ve derimin çok altında çıkan bir ben olduğunu düşündüm. Siyah benimde ise herhangi bir asimetri vs yok ama sanki büyümüş gibi geliyor. Psikolojik mi bilmiyorum. Küçük bir ben ancak, çok net görememekle birlikte benin dış kısmının yalnızca bir tarafında çok hafif gözle görmenin zor olduğu bir kızarıklık var sanki. Farklı bir şikayetim yok. 24 yaşındayım. Epey korktum. Değerli yorumunuzu rica ediyorum. :(

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba,sistemin azizliği,sorunuzu bugün görebildim,sanırım sorunu çözmüşsünüzdür.,en azından bir dermatoloji muayenesi olmuşsunuzdur.Şifa dileklerimle

11 Ocak 2023 10:28