KK
Soru Sahibi
7 Mart 2021 22:37

Sistit ,idrar yolu enfeksiyonu

Merhaba ,7 şubatta az ve sık idrar,idrar sonrası rahatlayama hissi ile üroloji cipro,physptl yazdı tahlil yapmadan, geçmeyince molcef, geçmeyince ben endise yaptım kum mu var acaba diye tüm batın bt ve ultroson cektirdim,taş kum yok mesane boyutları üreter normal.idrar yaptıktan sonra mesanede 18 ml idrar olsada benim çisim varmıs hissi vardı.Kadın doğuma gittim, sağda 2,6 cm kist mevcut rahim ve yumurtalıklar normal dedi,mantar icin ilac yazdı ve sağ bartolinde az dolgunluk var diye sineral.bu az sık idrar içinde unicefin 1000 mg 5 gün yazdı, unicefin bitince eskiye göre biraz daha iyi oldum hatta gecti galiba dediğim gün bile oldu.ama antibiyotik biteli 2 gün oluyor tekrar vajenimde idrar varmıs hissi oluşmaya başladı, acaba antiniyotik mi yetersiz ben mi yanlış antibiyotik kullaniyorum, 😔 hic kimse durumumu çözemiyor.lutfen bana yardımcı olun, nörojenik oldugunu dusunmuyorum gece sık idrara cıkmam yada idrar kaçırmam yok.7 subattan beri hayatım mafoldu.idrar kültürü yaptırsam direnç mi gösteriyorum ortaya çıkar mı? Wc ye sabah çıktım diyelim 20 dk sonra 3,4 damla cıkarmak icin yine gidiyorum..semeerde yaptırdım kanser degilim,ama enfeksiyon gözlendi yazıyor ,tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şebnem İnal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bence tedavi yeterli. bol su içerek bekleyin. şikayetler devam ederse üniversite klınık basvurun.

8 Mart 2021 14:07