GE
Soru Sahibi
11 Mart 2017 17:19

Seyirme istemsiz hareket

Doktor bey merhaba bundan altı ay önce uzun bir yürüyüşten sonra bacaklarımda seyirmeler başladı araştırınca karşıma als çıktı seyirmeler bazen şiddetli bazen az bazen ise yoktu nöroloji uzmanı klinik muayenede bulguya rastlamadı kan tahlillerimin tamamı normal çıktı iğneli emg yapıldı fakat 10 dakika sürdü sekiz kasıma bakıldı sizce yeterli mi ?sonuç kısmında patolojik bir durum yoktur yer yer polifazik müpler izlenmiştir sadece solda gastroknemiusta kronik nörojenik değişiklikler izlenmiştir yazıyor. Bunun üzerine bel mr istediler sonuç :L5-s1 diskinde santral sol parasantral anüler yırtık yazıyor doktor bişeyiniz yok dedi açıklama yapmadı sizce mr ve emg sonuçlarım uyumlumu? Şuan bacaktaki seyirmeler yok denecek kadar az fakat şimdide sol göz altım günde 1o-15 kez seyiriyor ve uzun sürüyor ayrıca sol el baş parmağımda bazen istemsiz hareket ediyor ritmik olarak bu beni korkutuyor sizce başka tetkik yaptırmama gerek var mı ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atilla İlhan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Algoloji (Noroloji)

Bu tetkiker yeterli. Dr arkadaşa kontrollere gidin

11 Mart 2017 19:49