ae
Soru Sahibi
24 Aralık 2021 16:59

septal kalınlaşma

Covid geçirdim,Hastaneye yatmadım ama baya sıkıntılı geçti.Karantinam bittikten sonra kontrol için göğüs hastalıkları doktoruna gittim.D dimerım 751 çıktı ama onu kan sulandırıcı iğneyle geçirdik.Ecopirin pro ile devam ediyorum.Yalnız tomografimde o buzlu cam glörünümü az da olsa devam ediyor.Bunun için de inhaler kullanıyorum.Asıl problemli gördüğüm ise ''HER İKİ AKCİĞERDE AĞIRLIKLI OLARAK PERİFAL YERLEŞİMLİ VE EN BÜYÜĞÜ SOL AKCİĞER ALT LOB SUPERIOR SEGMENT DÜZEYİNDE 255 MM ULAŞAN İNTRA-İNTERLOBİLER SEPTAL KALINLAŞMALAR VE YER YER BAL PETEĞİ GÖRÜNÜMLERİ İZLENMİŞ OLUP GÖRÜNÜM ÖNCE VİRAL PNOMONİCOVİD 19 SUBAKUT-KRONİK DÖNEM LEHİNE DEĞERLENDİRİLDİ'' kısmı.3 ay sonra tekrar tomografi ye bakacağız dendi ancak ben baya endişeliyim.Bu durum akut geçici midir yoksa kalıcı mıdır?İnternette araştırdım ilerleyen ve tedavisi olmayan bir hastalık diyor.Rahatlatıcı hiçbir bilgi bulamadım.Lütfen yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

İyi günler Şu an solunum sıkıntınız var mı? Covid e bağlı görünümler kısmen ya da tamamen düzelebiliyor. Öksürük nefes darlığı varsa hemen yoksa covid 3ay sonrası BT kontrolü uygundur Geçmiş olsun

27 Aralık 2021 12:54