YH
Soru Sahibi
25 Ekim 2018 16:03

Seker hastaligi

Merhaba simdiden tesekkur ederim trigliserit 348 ha1c 5.48 cikti seker hastasiyim doktor bey yas 29 doktorum sınırda dedi ne yapmam lazim endileselenmelimiyim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Hüseyin Doruk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Diabet hastası olduğunuz için diyet ve düzenli egzersiz (tempolu yürüyüş, yüzme gibi) yapmalısınız. TG 400 üstüne çıkarsa ilaç tedavisi gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim.

26 Ekim 2018 08:23
YH
Soru Sahibi

Hocam pardon yanlış olmus seker hastası degilim rutin tahlilde böyle cikti ama seker hastasi olabilir miyim

26 Ekim 2018 16:07
Prof. Dr. Hüseyin Doruk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Diabet hastası değilsiniz. Diyet ve egzersiz öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

27 Ekim 2018 08:21