Bi
Soru Sahibi
10 Mart 2021 16:11

Şeker hastalığı ve kolestrol

39 yaşındayım aclik sekerim 103 cikti.Ldl kolestrolün 144 cikti aile hekimin ikiside yüksek dedi.ilac tedavisi önerdi ne yapmam lazim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nil Çetinkaya
Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba; Açlık kan şekeriniz 100 ün üzerinde ama HbA1c değerinize de bakıp karar vermek en dogrusu. Belki diyet ve takip de yapılabilir. LDL kolesterolunüz yuksek. İlaç tedavisi uygundur. Kilo varsa verilmesi, hareketsizlik diyet vs uygundur. Sağlıklı günler dilerim.

11 Mart 2021 00:24