AM
Soru Sahibi
12 Eylül 2014 12:50

SAĞ SENTRO PARİETAL BÖLGEDE KESKİN YAVAŞ DALGA AKTİVİTESİ

DEĞERLİ HOCAM; EPİLEPSİ HASTASIYIM VE GÜNDE SABAH 500 VE AKŞAM 500 KEPPRA İLAÇLARIMI KULLANMAYA DEVAM EDİYORDUM.ANCAK BİR SABAH GEÇ KALKTIĞIM İÇİN İLACIMI ALAMADIM VE AYNI GÜNDE 2 BÜYÜK NÖBET GEÇİRDİM.BUNUN ÜZERİNE DOKTORUM SABAH 1000 E ÇIKARDI DOZU.SAĞ SENTRO PARİETAL BÖLGEDE KESKİN YAVAŞ DALGA AKTİVİTESİ İLE KARŞILAŞILMIŞTIR SONUCU ÇIKTI ÇEKİLEN EEG DE. NORMALDE BUNDAN ÖNCE ÇEKİNDİĞİM EEG DE HERHANGİ CİDDİ BİR BULGUYA RASTLANMAMIŞTI. ANCAK DAHA SONRAKİ EEG DE ÇIKAN SONUÇ BU. BU NE ANLAMA GELMEKTEDİR. İLAÇLARIMI KULLANDIĞIM HALDE NEDEN BİR ANORMALLİK VE DÜZENSİZ BİR DAĞILIM GÖRÜLMEKTEDİR. TEMEL BİYOELEKTRİK AKTİVİTESİ İSE İYİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR EEG DE. HOCAM BİRDE EPİLEPSİ HASTALARI İÇİN B6 VİTAMİNİN EKSİKLİĞİ İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR VAR. ANCAK BİZ HASTANELERDE B6 VİTAMİNİ SEVİYESİNİ ÖLÇTÜREMİYORUZ. BUNUN NEDENİ NEDİR VE B6 VİTAMİNİ İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR NE DURUMDADIR? AYRICA BİZİM GİBİ HASTALARA ÖNERİLERİNİZ NELER OLABİLİR. TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR DİLERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Oğuz Bak
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Algoloji (Noroloji)

şu anda b6 yararlı olur diye kesin kanıt yok keppra nı değiştir daha iyi bir ilaç kullan

12 Eylül 2014 13:19