PD
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 16:55

REAKTIF LENF BEZLERI

Hocam merhaba, meme ultrasonda herşey normal ama HER IKI AKSİLLER FOSSADA REAKTIF GÖRÜNÜMDE 1_2CM ÇAPLI LENF BEZLERI MEVCUTTUR yazıyor. Önemli bir şey değil dediler ama mahvoldum üzüntüden lütfen lütfen yorumlarmisiniz. Kanser diye korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Reaktif:(reaksiyon göstermiş) demek.. Yani bir lenf bezesi mikropları yok etmek için koruyucu hücreler üretmek üzere faaliyete gecer.Iste bu faaliyeti ifade eden bir sözcüktür,reaktif.Kanserle de hiç bir ilişkisi yoktur..

25 Ocak 2021 19:40

25 Ocak 2021 20:03