GF
Soru Sahibi
11 Ocak 2016 15:35

Pitriazis likenoidus

Hocam bizim 4.5 yaşında erkek ikiz çocuklarımız var.ikizlerin birine bu hastalığın tanisi konuldu.digerinde sorun yok.biyopsi alindi.hastalığın adını yukarıda yazmıştım.pitriazis l ikenoidesi . Biyopsi tanışınca yuzeyel perivaskuler sermaye interfax dermait deri,punch biyopsi yazıyor.doktorumuz pek açıklama yapması.momecon %0.1 pomat yazdı gönderdi.tam olarak bizim yavrumuzun nasil bir deri hastaligi var.bu hastalık neden olur.tedavi süreci nasil işliyor.bu arada yaralar hiç kaçınmıyor.önce yara oluyor.sonra o yaralar düşüyor altında beyazlılar kalıyor.etki yerlerinde daha çok oluyor.yüzünde yok.başkalarında biraz daha fazla var.bir cevap yazarsanız çok sevinirim.kolay geldin.

1 cevap
Cevaplar (1)

Az görülen bir rahatsızlık, ancak tanının doğruluğu için bulunduğunuz yerin Üniversite Hastanesi Dermatoloji bölümüne danışmanız uygun olur. Geçmiş olsun.

14 Ocak 2016 16:15