şt
Soru Sahibi
3 Kasım 2017 18:52

PET Sonuç hakkında acil yorum lütfen

Sağda belirgin bilateral supra-infraklaviküler hipermetabolik LAP'lar. Anterior mediastinal,bilateral üst paratrakeal sağ supraklaviküler alandan başlayarak alt paratrakeal,karimal,subkarimal alana uzanan hipermetabolik LAP'lardan oluşmuş kitle görünümleri.Sol aksiller hipermetabolik LAP'lar ile uyumlu bulgular

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Sordugunuz bolum raporun sadece bir kısmı. Klinik bilgiler ve diğer tetkikler olmadan sadece bu kısım net olarak değerlendirilemez. Sadece şunu soyleyebilirim; köprücük kemiklerinin etrafında ve göğüs boşluğundaki lenf bezlerinde hastalık mevcut olduğu ifade ediliyor. Bu bir aktif enfeksiyon da da görülebilir lenf kanserinde veya benzeri hastalıklarda da. Tedavisi mümkündür. Biz bu şekilde tanı alan ve iyileşen birçok vaka görmekteyiz. Acil şifalar dilerim.

10 Kasım 2017 21:03