md
Soru Sahibi
5 Nisan 2024 23:29

Ölüm sonrasındaki yalnızlık

Öncelikle ikinci kere sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim . Bu aralar ki işin içinden çıkamadığım konu babaannemin ölümü sonrası daha önce yaşamadığım kadar kaygı yaşamam . Bu kaygı annemin başına her an bir şey gelebileceğini ya da halam evdeyken yangın çıkıp ölmesine kadar giden bir hikaye yazılmasını sağlıyor . Böyle davranmaktan korkmamın asıl sebebi ise babaannemin çok korkak bir insan olması ve onu çok sevmemdi. Böyle olmasının ona ve çevresine nasıl zararlar vediğini gördüğüm için kendime sürekli şaçmalama diyerek hayali senaryoları bir süreliğine durduruyorum ama bir süre sonra devamı geliyor. Sizce bu aşırı düşünceler zamanla azalır mı ? ( emeğinizin karşılığını veremeden sizden bir şeyler istemekten çok utanıyorum o yüzden cevaplamasanız da anlarım . içimi dökmek bile rahatlattı . size hem çok teşekkür ederim hem de özür dilerim.)

1 cevap
Cevaplar (1)

Şu an yas sürecindesiniz ve bu süreç içerisinde çeşitli duygular ve düşüncelere sahip olabilirsiniz. Bu nedenle süreci biraz daha uzun dönemde değerlendirmek gerekiyor. Örneğin 2 ay geçmiş olmasına rağmen hala bu düşünceler devam ediyorsa burada bir sorundan söz edebiliriz. O yüzden şu anlık endişelenecek bir problem yok. Ancak uzun dönemde geçmiyorsa tekrardan bana yazabilirsiniz. İstediğiniz zaman, istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz :)

12 Nisan 2024 18:55