SD
Soru Sahibi
20 Ekim 2020 00:04

Olgun yara izinde Hipertrofik skara çare arıyorum

Merhaba. Kızım 3,5 yasında suan. 10 aylıkken eli bileğine kadar yandı.hipertrofik skar oluştu. Bi süre kırmızıydı sonra slikon bantlar ile deri rengine yaklastı. Kabarıklık devam ediyor. Eli büyüdükçe yara izide büyüdüğünü farkettik eski fotoğraflarla karşılaştırınca. Daha az kabarık ve rengi deriyle daha yakın renkte ama yinede belli oluyor net olarak. Özellikle tam bilek boğum kısmında hipertrofik skar daha fazla mevcut. Yaklasık 1 yıldır hiç birşey kullanmıyorum. Bundan sonra ne yapmalıyım yara izini geçirmek için? Sheet kullansam faydası olur mu? Yada bepanthol scar işe yarar mı olgun bir yara izi artık. Ameliyat için bazı doktorlar yapılır diyor bazıları yapılmaz daha büyük yara izine dönebilir diyor. Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba,bir plastik cerrahi kliniğine başvurun,yanık eldiveni/bilekliği/eldiveni öenrebilirler.Selamlarımla

27 Ekim 2020 10:55