PY
Soru Sahibi
24 Kasım 2020 17:29

Öfke Patlamaları

Doktor hanım ben 27 yaşındayım. Vücudumda hala annemden yediğim dayakların izleriyle yaşıyorum. 3 buçuk ay önce annem vefat etti. Beni dövdüğü ile ilgili hiç vicdan azabı çekmediğini söyledi. Anneme olan kızgınlığımı yenemiyor ve ayrıca öfke patlamaları yaşıyorum. Ne yapabilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, öncelikle yaşamış olduğunuz şey gerçekten çok ağır. Anladığım kadarıyla oldukça zor bir çocukluk geçirmişsiniz ve belki de şiddetli olan iletişim dili dışında bir dil öğrenmediniz. Bugün bu rahatsızlığı hissetmeniz çok güzel ve anlamlı. Aslında doğalının bu olmadığının da farkındasınız. Bazen affetmek oldukça zordur, bazen affetmesek bile içimizdeki duyguları nötrlememiz gerekir. Bu sizin yaşamınıza sağlıklı devam etmeniz için oldukça önemli. Öfke patlamalarınızın nedeni de belki de çocuklukta biriken öfkeniz. Ayrıntılı görüşme için lütfen benimle iletişime geçiniz. Sağlıklı günler dilerim

25 Kasım 2020 13:09