BF
Soru Sahibi
23 Şubat 2020 00:08

Neurofeedback

Merhaba hocam Okb nin yan etkilerinden olan dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu neurofeedback ile dehb in en aza indirgenmesi mümkün olur mu? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Fatih bey, Bahsettiğiniz konuda şu şekilde bir gelişim planı uygundur: 1- Biyo-psiko-sosyal analiz ile yaşanan sıkıntıların dünya yaşıtlarınıza göre hangi düzeyde olduğunun Modsley-Conner-Beck analizleri ile ölçümlenmesi 2- Dikkat, dürtüsellik ve acelecilik düzeyinin yaşa göre analizi ve ölçümü 3- Beyinn dalga analizi qEEG ölçümü ile özellikle Theta-Beta-Alfa beyin bölgelerinin hangi düzeyde faaliyet gösterdiği ölçümlenir. Bu adımlardan sonra durum tespiti sağlanmış olur. Gelişim planı için ne yapılacak, nasıl bir yol izlenecek, elde edilen verilere göre belirlenir. Neurofeedback brain aerobic egzersizleri ile birlikte eşzamanlı sağlanacak olan bilişsel davranışçı yaşam düzenleme önerileri ile kişinin sahip olduğu potansiyelini daha verimli kullanması ve yansıtması hedeflenir. Sağlıklı günler dilerim. Dr. Bora Küçükyazıcı, Neuro Trainer Klinik psikoloji PhD & Aile Danışmanı

24 Şubat 2020 10:46