iy
Soru Sahibi
23 Mayıs 2017 17:57

migrenmiyim

selamlar değerli hocam benim şikayetim belirli aralıklarla gözümde kararma perde çekilmesi şeklinde baş dönmes,i devamında baş ağrısı ve mide bulantısıyla devam eden durum taki ben bu durumu tansiyon düşüklüğü olarak biliyorum çünkü tansiyonum genelde 90/60-80/60 fazla yükselmiyor hocam geçen sıcak banyo yaptım tabı banyo esnasında gözümde kararma başladı hafif baş dönmesi eşliğinde banyodan çıktım ve yatağa uzandım biraz durduktan sonra eşim bana nasılsın diyor ve ben ona cümle kurup cevap veremiyorum yani bana bir şey soruyor ben karşılık veremiyorum versemde hiç alakası olmayan birşey çıkıyor ağzımdan bu bilinç kaybımıdır bu durumu bundan 5 yıl önce bir varis ameliyatı olduktan sonra gözde kararma baş ağrısı sonrasında yine bana karşımdaki ınsan bir şet soruyor ve ben ona cevap veremiyorum suratına bakıyorum vermek ıstıyorum ama hıç alakası olmayan şeyler çıkıyor agzımdan bu durum şuana kadar iki kere oldu daha once 2009 yılında beyın emarı ve 2016 yılında beyın emarı çektirdim herhangi bı sıkıntı olmadığı söylendi herşey normal dendi yanlız duyduğum kadarıyla beyin tomografisi çektirmem gerektiği emarda çok şeyin görünmediğini duydum hocam doğrumudur teşekkür ederim ne yapmam gerekiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atilla İlhan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Algoloji (Noroloji)

MR tetkiki tomografiden çok daha üstündür o söylenen yanlış. Sorununuz açısından mutlaka sizi muayene edip değerlendirmek uygun olur. Uzaktan tahminde bulunmak yanlış olur.

23 Mayıs 2017 20:07