MG
Soru Sahibi
20 Ağustos 2023 14:38

Mide sorunları

Merhaba hocam 2 ay önce sol kaburga altında batma mide bulantısı ishal şikayetlerim oldu batın usg tahliller yapıldı bağırsak enfeksiyonu denip cipro reflör verildi bağırsak şikayetlerim geçti derken mide sorunlarım başladı yaklaşık 20 gündür midede ağrı ve aşırı şişlik özellikle yemeklerden sonra midem 9 aylık hamile gibi şişiyor bulantı kusma yok ishal yok yalnızca arada mide ağrısı ve aşırı şişlik tekrar doktor gittim bu sebeplerden batın röntgeni çekildi bağırsakta aşırı gaz cıktı. Dr METEOSPASMYL, ESOM ve Rennie duo yazdı 1 ay kullan dedi. 1 hafta oldu şişlik hala oluyor mide ağrısı çok hafif oluyor ağrı ve şişlik dışında sorunum yok sebebi ne olabilir ilaçları 1 ay kullan geçmezse gel dedi sizce kötü bir durum var mıdır. 37 yaşındayım ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum. Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

filmde barsakda gaz denmiş, mide ile ilgili değil o zaman

21 Ağustos 2023 12:31
MG
Soru Sahibi

Evet bağırsak tedavi edildi zaten şu an bağırsakla ilgili sıkıntı yok sonrasında başlayan mide ağrısı ve midede şişkinlik var hocam mide koruyucu almadığım zaman ağrı yeniden başlıyor

21 Ağustos 2023 14:45
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Şişkinlik in çekilen röntgende gaz barsakta denmiş

22 Ağustos 2023 09:55