oo
Soru Sahibi
14 Nisan 2020 12:48

mide ağrısı

sayın hocam malum durumlardan ötürü hastaneye gidemiyorum. en azından sizden düşüncenizi alırsam bir nefze rahatlarım. hocam gastrit ve reflü rahatsızlığım var. kilo problemi nedeniyle bazı hocalarımız kürler öneriyor elma limon tarçın karanfil pul biber suda kaynatılarak içilmesi ve aksamları pul biber kekik nane limo yoğurt karışımı yeme gibi bunları yaklaşık 15 gündür uyguluyorum hiç bir sorunum yokken yaklaşık 1 haftadır hocam mide ağrısı fakat ağrıdan çok sankı gaz varda bir türlü rahatlama olmuyor tam göbek deliğinin oraya bastırdığımda ağrı belirgenleşiyor sancı şeklinde değil ara sıra bu ağrı gelip gelip bir kaç saniye sürüp geçiyor kabızlık vs durumum yok insanın aklına her türlü kötü senaryo geliyor...ama o gaz varmış hissi geçmedi bir türlü evde gavıscon şurup ve nexium kullanıyorum. bunun nedeni ne olabilir hocam acil doktora gitmem gerekiyor mu sizce anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun. Bahsettiğiniz kürlere önem vermeyin. Kilo almamanın yolu harcadığınız kaloriden daha az kalori almaktır. Yani az yemek ve çok hareket etmektir. Nexium kullanmaya devam edin. Şikayetleriniz devam ederse bir doktora görünmenizde yarar var.

19 Nisan 2020 12:45