AB
Soru Sahibi
20 Temmuz 2022 14:12

merhaba, yutulabilir mide balonu hakkında bilgi istiyorum.Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Günümüzde üretilen mide balonları; kullanılan medikal malzeme, yapısal özellikleri,  dolum özellikleri , ayarlanabilir olup olmaması, endokopiyle uygulanabilir yada yutulabilir olmasına göre birçok seçenek sunmaktadır . .  .   Yutulabilir bir Balon olan "Allurion" Elipse Mide Balonu yüksek teknolojiyle üretilmiş olup, yutulabilecek bir kapsül formunda sıkıştırılmıştır. Diğer çoğu balon gibi yapısı silikon değil, polyurethan'dır. Çok daha ince cidarlı ve bu sebeple daha kolay kolay tolere edilebilir. Uygulama için endoskopiye ve anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ve yaklaşık 4 ay sonra içeriği kendiliğinden boşalarak doğal yollarla vücuttan atılır. 4 ayda kilonun %10-15’ini  vermek mümkündür. VKİ 27 - 40  ve  18 - 65 yaş arası kişilere uygulanabilen ‘yutulabilir mide balonu’ sağladığı birçok avantaj dolayısıyla çok tercih edilen bir seçenektir.

20 Temmuz 2022 19:32