13 Kasım 2023 15:25

Meme Raporum Hk.

Merhaba Doktor Bey, Çektirdiğim Mamografi ve Ultrason sonucu ile ilgili mr'a yönlendirildim. Ultrason ise aşağıda yazı olarak paylaştım. Mr sonucum ise ektedir. Size danışmak istedim. Çok tedirginim. Bilgi verebilirseniz memnun olurum. İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim. Her iki memede cilt, ciltalt dokular tabiidir. Her iki meme tüm kadranlarda özellikle derinde diş kadranda yoğun fibrokistik Sag paternde meme üst izlendi. dişi kadran saat 10 40 perifere perifere yakin yakın 3 3 cm cm genişlkte golgelenme seklinde parankimal heterojen genişlemeler izlendi. Bilateral memede anormal duktal ektazi izlenmedi. Bilateral aksiller bölgede patolojik görünümde LAP izlenmedi. Sag memede saat 10 hizasında yaklaşık 3 cm genişliktedistorsiyon ve heterojenite, MGde kalsifikasyonlar. MR korelasyonu ve uygun alanlardan çoklu biyopsi önerildi. BI-RADS 4A

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

MR sonucunuz normal çıkmış, muayene bulguları ile birlikte değerlendirilip takip edilebilir.

14 Kasım 2023 09:18
Soru Sahibi

Vakit ayırıp cevaplandırdığınız için teşekkür eder, iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.

14 Kasım 2023 09:50
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

.

15 Kasım 2023 09:09
Soru Sahibi

Merhaba Doktor Bey, Bugün hastaneden aradılar biyopsi gerekir dediler. Ben de sizden de bir fikir almak istedim, şart mıdır diye. Siz ne dersiniz? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

17 Kasım 2023 12:48
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

MR sonucu normal ama diğer bulguları bilmiyorum, onun için neden böyle denmiş bilemiyorum

17 Kasım 2023 16:06
Soru Sahibi

Merhaba Doktor Bey, Ben biyopsi de yaptırdım. Sonucum yeni çıktı. Sonuçta yazan: "Hyalinize bağ dokudan zengin fibroadipoz özellikte benign meme parankimi fragmanları Adenozis bulguları Örneklenen alanlarda malignite bulgusuna rastlanmamıştır." Eğer vaktiniz olur da biyopsi sonucum hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

4 Aralık 2023 17:39
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Malinite yani kanser bulgusu yok denmiş.

5 Aralık 2023 12:29